“Na Wspólnej”, odc. 4173. Brygida desperacko chce zobaczyć się z Kluskiem. Wzruszająca scena w szpitalu [PRZED EMISJĄ w TV]
“Na Wspólnej”, odc. 4173. Brygida przeżywa gehennę z powodu wyrzutów sumienia po tym, jak życzyła Kluskowi pecha tuż przed wypadkiem, który pozbawił go wzroku! Dziewczyna desperacko próbuje dowiedzieć się, co ze stanem zdrowia Remigiusza, ale każdy odmawia jej informacji. Czy jej się uda?
“Na Wspólnej”, odc. 4173. Brygida obwinia się za ślepotę Kluska
Brygida jest przekonana, że to jej słowa – życzenie pecha wypowiedziane w gniewie – sprowadziły nieszczęście na ukochanego, i ta myśl nie daje jej spokoju. Wyrzuty sumienia dosłownie pożerają bohaterkę od środka, bo racjonalnie wie, że słowa nie mają magicznej mocy, ale emocjonalnie nie potrafi pozbyć się poczucia winy.
Brygida desperacko chce dowiedzieć się, co z oczami Remigiusza, czy jest nadzieja na powrót wzroku, czy może ślepota będzie trwała. Niestety personel odmawia udzielenia informacji o stanie zdrowia pacjenta osobie, która formalnie nie jest członkiem rodziny. To frustruje Brygidę do granic możliwości.
“Na Wspólnej”, odc. 4173. Klusek rozpoznaje Brygidę po zapachu – poruszająca scena w szpitalu
Brygida, nie mogąc znieść braku kontaktu z Remigiuszem i odmowy ze strony szpitala, decyduje się na desperacki krok i podstępem dostaje się do Kluska. Najbardziej poruszającym momentem odcinka jest reakcja Remigiusza. Niewidomy Klusek rozpoznaje Brygidę po dłoniach i zapachu!
Brygida jest bardzo poruszona tym doświadczeniem, bo uświadamia jej ono, jak silna jest więź między nią a Kluskiem, mimo wszystkich kłótni i nieporozumień.




