Zasłynęła jako ukochana Igora Nowaka. Tak dziś żyje gwiazda “Na Wspólnej”
Paulina Chapko to aktorka, którą widzowie doskonale pamiętają z serialu “Na Wspólnej”, gdzie wcielała się w Elżbietę – ukochaną Igora Nowaka. Jej bohaterka zginęła, a ten wątek do dziś wspominany jest przez fanów produkcji TVN. Paulina Chapko prowadzi zupełnie inne życie niż jej serialowa postać. Aktorka jest żoną znanego piłkarza i mamą, a na co dzień mieszka za granicą. Co słychać u gwiazdy “Na Wspólnej” i jak potoczyła się jej kariera po odejściu z serialu? Sprawdzamy.
Paulina Chapko w “Na Wspólnej” – kim była Elżbieta?
Elżbieta, grana przez Paulinę Chapko, była jedną z bardziej tragicznych postaci w historii serialu “Na Wspólnej”. Bohaterka była wielką miłością Igora Nowaka. Szczególnie pamiętny jest wypadek spowodowany przez Ewę, po którym Elżbieta trafiła do szpitala w stanie krytycznym. Lekarze określali jej stan jako bardzo ciężki, a Ela przez długi czas pozostawała nieprzytomna. Zrozpaczony Igor w ostrych słowach próbował dowiedzieć się od matki, co tak naprawdę się wydarzyło. Cała sytuacja przerosła Ewę, która w akcie desperacji próbowała odebrać sobie życie.
Elżbieta w serialu “Na Wspólnej” zmarła, pozostawiając Igora w ogromnym bólu. Dla Pauliny Chapko była to rola, która przyniosła jej największą rozpoznawalność. Widzowie długo nie mogli pogodzić się z odejściem Eli z serialu.
Paulina Chapko prywatnie – kim jest jej mąż?
Życie prywatne Pauliny Chapko od lat budzi spore zainteresowanie fanów. Aktorka związana jest z ekwadorskim piłkarzem Joelem Valencią, który ma na koncie występy w wielu europejskich klubach. W Polsce kibice poznali go m.in. z gry w Piaście Gliwice i Legii Warszawa, a w sezonie 2018/19 został wybrany najlepszym piłkarzem Ekstraklasy. Później występował w Hiszpanii i Holandii, a obecnie gra w Zniczu Pruszków. We wrześniu 2020 roku trafił do Legii Warszawa na zasadzie wypożyczenia z Brentford.
Związek aktorki i piłkarza od początku wzbudzał emocje ze względu na dziewięcioletnią różnicę wieku. Para przez długi czas chroniła swoją prywatność, jednak w maju 2022 roku Paulina Chapko ogłosiła na Instagramie, że spodziewają się dziecka.
Ślub Pauliny Chapko i Joela Valencii na rajskiej wyspie
W czerwcu 2023 roku Paulina Chapko i Joel Valencia powiedzieli sobie “tak” w wyjątkowych okolicznościach. Ceremonia odbyła się w Dominikanie i miała bardzo kameralny, symboliczny charakter. Aktorka relacjonowała to wydarzenie w mediach społecznościowych, dzieląc się wzruszającym wpisem.
“Tak właśnie to sobie wyobrażałam. Bajkowy ślub na rajskiej wyspie, skrojony na miarę z naszych marzeń, naszej miłości i odwagi, aby żyć w zgodzie ze sobą” – napisała. Podkreślała też, że wszystko odbyło się “na bosaka, na słońcu, na przygodzie”.
Co robi Paulina Chapko dziś?
Obecnie Paulina Chapko mieszka wraz z mężem i synem Jakubem w Hiszpanii. Aktorka nie zniknęła jednak całkowicie z ekranu. W 2024 roku mogliśmy oglądać ją w serialu “Szadź 4”, gdzie wcieliła się w rolę policjantki Łucji. Chapko godzi życie rodzinne z pracą, wybierając projekty, które da się pogodzić z macierzyństwem.
Warto też pamiętać, że aktorka ma siostrę bliźniaczkę Karolinę Chapko, która również jest aktorką. Choć dziś Paulina rzadziej pojawia się w codziennych serialach, wciąż pozostaje bliska widzom.




